patent-zeglarski.pl

Stowarzyszenie Yacht Club Albatros

Stowarzyszenie Yacht-Club Albatros

Obrazek użytkownika Szkoła Żeglarstwa Albatros
Numer telefonu:+48 655 566 455

Opis organizatora

 

Siedemnaście lat działalności to czas, w którym można było zdobyć nowe doświadczenia 
i podszlifować swoje umiejętności. Po tym okresie można mówić niemal o dojściu 
do perfekcji. Tak  jest w przypadku naszego Klubu Żeglarskiego „Albatros”.

Klub nasz cieszy się dużym zainteresowaniem w świecie żeglarskim. Od lat bowiem szkolimy nowych żeglarzy, a jednocześnie organizujemy rejsy po Mazurach, Adriatyku, Bałtyku i Morzu Północnym. Jednakże największym wyzwaniem organizacyjno – logistycznym są obozy żeglarskie, które przybierają formę stacjonarną i wędrowną. Tego typu kurs żeglarski trwa czternaście dni. W tym czasie prowadzi się zajęcia praktyczne i teoretyczne.

Te pierwsze odbywają się na wodach redowych portu jachtowego w Wilkasach. Uczestnicy obozu uczą się poprawnego wykonywania wszystkich podstawowych manewrów. Warto dodać, że po tygodniowym szkoleniu żeglarskim w porcie jachtowym, młodzi adepci żeglarstwa wyruszają w dwudniowy rejs. Jego szlak biegnie przez jezioro Niegocin, Jagodne, kanały, Tałty aż do jeziora Mikołajskiego. Po krótkim pobycie w Mikołajkach, uczestnicy obozu wracają do portu w Wilkasach, gdzie znowu pracują nad żeglarskimi manewrami.

Z kolei wieczorami przekazywana jest wiedza teoretyczna, która przygotowuje do zdania egzaminu pisemnego. Jego uwieńczeniem jest patent żeglarski.

Na koniec trzeba podkreślić, że tego typu obozy żeglarskie nie są zbyt kosztowne. Z tego też względu można na nie zapisać swoje dzieci. Wybierz dogodny termin na obóz żeglarski organizowany przez naszą szkołę. To idealny sposób na spędzenie udanych wakacji!Ahoj!

Baza wiedzy

Tak, jest  wyznaczone miejsce nad  jeziorem, zadaszone wiaty na ok. 120 osób oraz namiot na ok. 50 miejsc. Podczas trwania obozu często organizujemy wieczorne spotkania. Warto zabrać gitarę, harmonijkę itp

Uczestnicy obozu nie ponoszą z tego tytułu opłat. Wyżywienie jest w stołówce przez całe dwa tygodnie. Na rejs obozowicze otrzymują suchy prowiant, z którego samodzielnie sporządzają posiłki, pod okiem instruktora

Kontakt

Stowarzyszenie Yacht - Club Albatros

95-200 Pabianice ul. Chłodna 9

mail: biuro@patent-zeglarski.pl

telefon 510 475 660

NIP 731-191-65-78

Raiffeisen Bank Polska

04 1750 0012 0000 0000 2288 7084