patent-zeglarski.pl

Rejsy Regatowe 2015

Rejsy Regatowe 2015
Organizator: Przemek
Szkolenie regatowe

 

REJS REGATOWY PO WIELKICH JEZIORACH MAZURSKICH.

z

 Jackiem Paluszkiewiczem

 

Ideą Rejsu regatowego jest przygotowanie uczestników do startu w regatach. Obóz ma charakter szkoleniowy. Podczas rejsu odbywać się będą wykłady dotyczące teorii pływania regatowego, pozwalające na zapoznanie się z obowiązującymi regułami współzawodnictwa oraz przepisami Komisji Regatowych. Uczestnicy nauczą się odpowiedniego trymowania jachtu, poznają taktyki pływania. Teorię wykorzystamy w praktyce poprzez codzienne ćwiczenia pod okiem doświadczonych instruktorów.

Rejs regatowy przeznaczony jest dla osób z umiejętnościami i doświadczeniem żeglarskim. Osób, które chcą sprawdzić się jako członkowie regatowego teamu oraz dowiedziec się jak pływać szybko. Nie wymagane jest posiadanie patentu żeglarskiego. Uczestnicy jedynie muszą mieć ukończone 16 lat. Załogi liczą 5 osób, na które przypada jeden doświadczony sternik - opiekun. Grupa max 25 osób. Takie nieduże rozmiary imprezy pozwalają na bezpieczne pływanie i biwakowanie, bez żadnych trudności w opiece nad zbyt dużą grupą młodych ludzi.

Ograniczona liczba uczestników pozwala wszystkim  dobrze się poznać i zintegrować, dzięki czemu cały obóz stanowi niezwykle zgrany zespół.Nad całością przedsięwzięcia czuwa organizator. Co ważne - jest on dostępny o każdej porze dnia i nocy. W razie nieprzewidzianych kłopotów na trasie rejsu ma możliwość szybkiej interwencji. Bezpośrednio o bezpieczeństwo uczestników dba Komandor rejsu oraz na każdym jachcie doświadczony Sternik.

Uczestnicy są podzieleni na 5 osobowe załogi i zakwaterowanie na jachtach TANGO 720 SPORT . Wszystkie jachty biwakują w tym samym miejscu i w ciągu dnia ścigają się na wyznaczonych i omówionych uprzednio trasach. Zależnie od warunków pogodowych rejs kieruje się w różne przeurocze zakątki Mazur. Zawijamy do popularnych żeglarskich miejscowości - Mikołajek, Giżycka, Węgorzewa. Zwiedzamy śluzy poniemieckie, bunkry, Wilczy Szaniec.  Dni rejsu mijają szybko na całodziennym pływaniu i poznawaniu niezliczonych tajników żeglarstwa regatowego.

Podczas rejsu uczestnicy będą mieli okazje wystartować i sprawdzić swoje nabyte umiejętności w II Międzynarodowych Regatach o Puchar Albatrosa oraz podobnych w zależności od terminarza regat na Wielkich Jeziorach Mazurskich. A wieczory?? Ogniska, szanty....

Cena zawiera:

  • pełne wyżywienie (uczestnicy obozu samodzielnie przygotowują posiłki)
  • zakwaterowanie (pobyt na jachtach typu: Tango 720 Sport )
  • opiekę doświadczonych sterników 
  • ubezpieczenie NNW
  • opłaty portowe i biwakowe

 

Wymagania:

  • ukończone 16 lat
  • niepełnoletni muszą posiadać zgodę rodziców na uczesnictwo w kursie

 

Opłaty:

  • 1795zł -  dla grup od 5 osób zniżki

 

Cena nie zawiera:

  • kosztów dojazdu (możliwość transportu Łódź - Wilkasy- Łódź cena 130 zł)

 

Karta zgłoszeniowa:

 

Uwaga!

Nie zabierajcie ze sobą plecaków ze stelażami. Na jachcie są zupełnie niepraktyczne, nie można ich nigdzie schować. Najlepsze są worki żeglarskie, które można zwinąć i używać jako poduszki...Może być zwykła (miękka) torba podróżna.

 

Galeria użytkowników

Baza wiedzy

Tak, jest  wyznaczone miejsce nad  jeziorem, zadaszone wiaty na ok. 120 osób oraz namiot na ok. 50 miejsc. Podczas trwania obozu często organizujemy wieczorne spotkania. Warto zabrać gitarę, harmonijkę itp

Uczestnicy obozu nie ponoszą z tego tytułu opłat. Wyżywienie jest w stołówce przez całe dwa tygodnie. Na rejs obozowicze otrzymują suchy prowiant, z którego samodzielnie sporządzają posiłki, pod okiem instruktora

Kontakt

Stowarzyszenie Yacht - Club Albatros

95-200 Pabianice ul. Chłodna 9

mail: biuro@patent-zeglarski.pl

telefon 510 475 660

NIP 731-191-65-78

Raiffeisen Bank Polska

04 1750 0012 0000 0000 2288 7084